top of page
Izolacje terminczne.jpg

Izolacje termiczne

W Czechowicach-Dziedzicach posiadamy fachowe materiały termoizolacyjne. Odpowiednio dobrana izolacja termiczna budynku to przede wszystkim niskie koszty ogrzewania i korzystny mikroklimat pomieszczeń. Dzięki niej latem dom będzie się wolniej nagrzewał, a zimą wyziębiał, co poprawi komfort życia domowników. Dlatego ocieplenia wymagają przede wszystkim przegrody zewnętrzne budynku- to znaczy ścian, podłogi, czy dach, a także te które mają bezpośredni kontakt z gruntem tj. fundamenty i podłoga na gruncie. Do wypełnienia tych przestrzeni używa się specjalnych materiałów termoizolacyjnych dostosowanych do funkcjonowania w określonych warunkach. Odpowiednie materiały termoizolacyjne pomagają też w wypełnić pozostałe zadania ścian czyli: 
 

  • oszczędność energii potrzebnej do ogrzania domu,

  • zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do środowiska,

  • ograniczenie niekorzystnych ruchów powietrza powodujących przeciągi,

  • zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach nie tylko zimą, ale też latem,

  • poprawa izolacyjności akustycznej,

  • wyeliminowanie kondensacji pary wodnej

  • ochrona przed ogniem.

 

Układy konstrukcyjno-materiałowe ścian zewnętrznych budynku zmieniają się wraz ze zmianą wymagań oraz wprowadzaniem nowych, udoskonalonych materiałów. W magazynie w Czechowicach-Dziedziach posiadamy właśnie te najlepsze i sprawdzone rozwiązania. W zasadzie wybór ogranicza się do dwóch najpopularniejszych typów materiałów - styropianu lub wełny mineralnej. Każdy z nich produkowany jest w wielu odmianach o zróżnicowanych własnościach. Nieodpowiedni dobór materiału nie tylko nie przyniesie spodziewanych efektów, ale może również spowodować poważne szkody. Zastanawiając się, którą z technologii wybrać, można kierować się ogólną zasadą – tam, gdzie ocieplenie ma kontakt z betonem lub murem wybieramy styropian, a przy izolacji elementów drewnianych – wełnę mineralną.

W ofercie PSB Cyroń mamy również odpowiednie akcesoria do ociepleń. Jednak w naszym składzie budowlanym w Czechowicach-Dziedzicach mamy zespół, który pomoże wybrać Ci wybrać odpowiedni dla Twojego domu materiał. Skorzystaj z porad naszych ekspertów i wybierz odpowiednią technologię dla siebie. Zapraszamy!

bottom of page