top of page
materialy-opalowe.jpg

Materiały opałowe

W asortymencie naszego składu budowlanego w Czechowicach znajdziesz najwyższej jakości materiały opałowe. Posiadając kominek, piec, czy piecyk przydomowy doskonale wiesz jak istotnym elementem jest ogrzewanie domu. A zwłaszcza- jak może umilić to chłodny jesienny, czy zimowy wieczór! Dlatego właśnie w naszej ofercie znajdziesz odpowiedni materiał opałowy. 

 

Duży wybór materiałów opałowych

 

W naszym magazynie na terenie Czechowic dostaniesz przede wszystkim: 

 

  • pellet węglowy - jest to alternatywny do węgla eko-groszku materiał, o długości od 10 do 30 mm. Przeznaczony jest przede wszystkim do nowoczesnych kotłów z automatycznym podawaniem paliwa, a w szczególności do tych z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym.

  • groszek węglowy - jest zmielonym na mniejsze bryłki węglem kamiennym. Posiada wiele cech wspólnych z węglem kamiennym, gdyż zawiera go w sobie, aż 97%. Cechuje się on również  dużą kalorycznością, która ma zasadniczy wpływ na ilość spalanego kruszcu. Materiał ten doskonale sprawdzi się w systemie automatycznych podajników opału.

  • eko-groszek - materiał ten w przeciwieństwie do zwykłego groszku, charakteryzuje się wysoką wartością opałową, niską zawartością siarki oraz popiołu. Kruszec ten jest staranie przesiany tak, aby wielkość ziarna nie przekraczała 25 mm. W związku z tym eko-groszek idealnie nada się do pieców z automatycznym podajnikiem.

  • węgiel - jest to wciąż najpopularniejszy materiał opałowy charakteryzujący się wysoką skutecznością spalania 80-90%. Sprawia to, że przy relatywnie niskich cenach węgla kamiennego w stosunku innych rodzajów opałów, koszt ogrzewania tym kruszcem jest najniższy. Stosując dobry jakościowo węgiel roczne koszty ogrzewania budynku stają się niższe, a ponadto emisja szkodliwych substancji do atmosfery jest ograniczona.

 

Pomoc w doborze materiałów opałowych

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego materiału opałowego na sezon zimowy. Powinno kierować się przede wszystkim kalorycznością opału. Wartość opałowa, czyli tak zwana kaloryczność materiału grzewczego – jest wyrażana w jednostkach MJ/kg, a im wyższa wartość opałowa, tym więcej ciepła dostarczy spalany materiał. Istotną kwestią przy wyborze odpowiedniego materiału opałowego jest również jego przeznaczenie. W naszym składzie budowlanym w Czechowicach-Dziedzicach dołożyliśmy wszelkich starań, by każdy rodzaj kruszcu zawierał informacje o tym do jakiego rodzaju pieców jest przystosowany. Jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości obsługa składu budowlanego w Czechowicach, gotowa jest pomóc w wyborze!

bottom of page