top of page
systemy kominowe.jpg

Systemy kominowe

Kominek na środku salonu to marzenie nie tylko Pań domu ale i reszty domowników. Iskrzący się ogień i przyjemne ciepło wydobywające się z wnętrza, potrafią niezwykle poprawić nastrój. Współcześnie kominki nie tylko stanowią element dekoracyjny pomieszczenia, ale także stanowią źródło ogrzewania budynku. 

 

Najwyższej jakości systemy kominowe

 

W składzie budowlanym w Czechowicach- Dziedzicach posiadamy najwyższej jakości kominki, by wyjść naprzeciw tym wymaganiom:

  • Murowane systemy kominowe -  tradycyjne kominy w dalszym ciągu są budowane w domach jednorodzinnych. Wykonanie polega na wymurowaniu go z pełnej cegły, dlatego też komin często stanowi integralną część nośnej ściany budynku. Ten rodzaj systemu może być stosowany wtedy, gdy źródłem ciepła jest kominek i kocioł zasypowy bez podajnika. Mimo że kominy tego typu są pracochłonne, to kosztują one mniej niż te składane z elementów prefabrykowanych. Przy prawidłowym wykonaniu są również niezwykle trwałe.

  • Stalowe systemy kominowe -  jest to bardzo nowoczesne i wygodne w użyciu rozwiązanie. Świetnie sprawdza się w każdych warunkach i przy wszystkich rodzajach paliw. Dzięki możliwości łatwego i szybkiego montażu stosuje się je zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacjach. Kominy stalowe są kwasoodporne i mają wysoką odporność na korozję. Wyróżnia się dwa rodzaje: komin jednościenny oraz komin dwuścienny. Ten drugi zamontowany może być zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

  • Wkłady kominowe -  wkłady kominowe są całkowicie odporne na substancje smoliste i siarkę oraz żaroodporne. Posiadają różne parametry i rozmiary w zależności od wymagań. Istnieją różne systemy przystosowane do danego urządzenia grzewczego.
     

Bezpieczeństwo użytkowania systemów kominowych

 

Przy wyborze kominka cały czas pamiętać należy o tym, by sprostać wymogom bezpieczeństwa. Dlatego powinno korzystać się tylko z dobrej jakości systemów kominowych od sprawdzonych firm. W składzie budowlanym w Czechowicach- Dziedzicach współpracujemy z dwiema zaufanymi markami jakimi są:

  • Schiedel

  • Cj Blok
     

Wybór odpowiedniego systemu kominowego często okazuje się trudnym wyzwaniem, dlatego w naszej firmie w Czechowicach- Dziedziach pracują specjaliści gotowi pomóc w tym ciężkim wyborze. Zapraszamy!

bottom of page